akcja Pajacyk

www.krokpokroku.org

ABAI

PTPB na konferencji ABAI, Seattle, 25-29 maja 2012


Coroczna konferencja Międzynarodowego Towarzystwa Analizy Zachowania w tym roku odbyła się w dniach 25-29 maja w Seatle i było to już 38. z kolei spotkanie analityków zachowania z całego świata. Polskie Towarzystwo Psychologii Behawioralnej było reprezentowane przez dr Monikę Suchowierską.

Spotkał nas wielki zaszczyt, gdyż zostaliśmy zaproszeni jako prelegenci do przeprowadzenia szkolenia dla przedstawicieli innych afiliowanych oddziałów ABAI na temat metod szerzenia wiedzy o analizie zachowania na przykładzie Polski. Tutaj można pobrać materiały ze szkolenia: skrót referatu (slajdy) oraz poster podsumowujący zwięźle historię PTPB.

Dodatkowo dr Monika Suchowierska przeprowadziła wraz z dr Lindą Heitzman-Powell warsztat pt. "Pierwsze trzy miesiące interwencji behawioralnej dla dzieci z autyzmem: Perspektywa rozwojowa" oraz wygłosiła wykład na zaproszenie pt. "Autyzm jako wzorzec charakterystycznych zachowań".

W trakcie trwania konferencji udało się nawiązać wiele interesujących kontaktów z innymi organizacjami zajmującymi się analizą zachowania, które mamy głęboką nadzieję - zaowocują w przyszłości.